Figyelem!!! Az itt következő leírás jelenleg – az OSZK-n kívül – Magyarországon nem működik. További részletekért keresse könyvtárosát vagy integrált könyvtári rendszer-forgalmazóját!
Trevor Owens nevét mint a Zoterot fejlesztő csapat főnökét ismertem meg, és a most is egy ilyen témájú írást szeretnék ajánlani minden csináldmagad-lelkületű könyvtárosnak.
A megoldandó küldetés a meglévő könyveinek a Library of Congress osztályozási rendszerének megfelelő katalogizálása volt. Ezt a LibraryThing is tudja, de pénzes felállásban, ami érthető módon nem vonzó, mikor ott van a Zotero.
- Könyvek begyűjtése a Library of Congress katalógusából.
- LC szám és cím kimentése (ehhez magunknak kell reszelni a hivatkozási sablont, de ez nem nagy ügy…).
- Egy tetszetős sablonban a katalógus kinyomtatása.
Ennyi. És hogy mindez miért jó? Mert a Zotero segítségével olyan dolgokat lehetett megjeleníteni (és úgy), amiket egyébként nehezen, pl. súlyozott címkefelhő, de ezen kívül is sokkal szebb megoldást szállít a Zotero, mint egy szimpla szövegszerkesztő.
Nemsokára én is kipróbálom, és akkor megmondom az őszintét.
2 hozzászólás a(z) “Saját katalógus készítése Zoteroval” bejegyzéshez
Nekünk az OSZK-ban nagyon megtetszett a Zotero, remélem más könyvtárak is megteremtik a használatát olvasóik részére.
Megint egy kis mikromarketing, a Könyvtárportálhoz csatlakozó Könyvsegéd eszköz szinte bármely hazai OPAC-ot Zotero kompatibilissá tesz majd, legalább a cím, szerző, év és azonosító átvétele erejéig. Előzetes dokumentáció:
http://konyvtar.info/wiki/Könyvsegéd
Folyt. köv.