PuLLS

Azaz: Public Libraries in the Learning Society. A Grundtvigprogramme által alapított európai projekt. 6 könyvtár és egyéb intézet (marketing ügynökségek, kutatási intézetek) vesz benne részt jelenleg, ezek a következő 8: az Aarhus Kommunes Biblioteker, a Helsingin kaupunginkirjasto (Helsinki Városi Könyvtár), a Stadtbücherei Würzburg, a Njiznica Otona Zupancica (Oton Zupancic Könyvtár, Ljubljana), az MK5060 – Full Circle Projects (a névválasztás a legjobb…), a Servei de Bibliotekques de la Diputacio de Barcelona, The London Borough of Sutton és a University of Brighton.

A szervezet célja, hogy a nyilvános könyvtárak segítségével a lakosság azon csoportjait zárkóztassák fel, amelyek valamilyen okból leszakadtak az információs tárasadalmat alapvetően meghatározó csatornákról. (Hú, ez de szép volt… [sajátvállveregetés, majd ‘calling the God on the big white phone’]) Emellet (és ezzel összefüggésben) pedig létre szeretnének hozni ún. Nyitott Tanuló Központokat (Open Learning Centres, csak az egyértelműség kedvéért). A két cél együttesen pedig a könyvtárak pozícióját erősítené a társadalomban. Szép.