Malac mesék – gyerekeknek


Vajon mit jelenthet, ha egy phreaker egy könyvtár szolgáltatási rendszerét töri fel? Azt, hogy vagy nagyon-nagyon sok ideje van, vagy 4 éves korában a könyvtárosnéni rendszeresen üvöltötte le a fejét, miközben a keménytáblás Mickey Mouse összegyűjtött kritikai kiadással ütötte a veséjét.

Egyszer volt, hol nem volt, volt egy Benicia nevű kaliforniai kisvárosban egy könyvtár, amely betelefonálós-mesemondós szolgáltatást létesített kisgyermekek számára (olyan dolgokra kell gondolni, mint „A három maci” stb.)

De ami egy feltörés után következett, az még a Grimm testvéreknek és Andersennek együtt is sok lett volna: vicces kedvű felebarátaink állatok (kutyus vs. malac) közti intim kapcsolatot elemezték, ugyancsak mélyrehatóan. Természetesen a könyvtár, miután egy ilyen módon inzultált 6 éves kislány és anyukája szóltak, hogy ezt azért nem kéne, azonnal eltávolította a „mesét”.

A könyvtárigazgató cserébe elárulta, hogy egy négyszámjegyű kód védi a rendszert, amivel felveszik ezeket a hangfájlokat, és még soha nem törték fel (ez még nekem, mindenféle biztonságtechnikai dologhoz teljesen idióta embernek is nagyon furcsán hangzik, mert azt még én is megtanultam, hogy kétféle számzáras lakatot használó ember van: akinek már ellopták a bringáját, és akinek még nem).

Via Kelt via News.com via MercuryNews.com

Miközben írtam ezt a bejegyzést, állandóan a Malacka és a Tahó: Születésnapi zsúr c. száma járt a fejemben. Fogadjátok szeretettel:


Leave a Reply

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .