Új rovat: libtech ajánló – Ubuntu for Android

Mostanában annyi izgalmas történik kütyü vonalon, hogy érdemes elkezdeni egy sorozatot, ahová bedobálhatom eseti jelleggel, amit éppen találok, és érdekes lehet könyvtáros oldalról is.

Az első rész az Ubuntu for Android. Aki kezdő-középhaladó Linuxos, nagy valószínűséggel találkozott már a talán legbarátságosabb Linuxszal, az Ubuntuval (na meg haladó élet és könyvtár olvasók, ugye?). Na, ez most már a kétmagos Androidos telókra is elérhető. Bánom is, hogy Blackberryre váltottam, nem újabb Androidos telefonra (mondjuk Nexusra). A telepítés egy 5 lépéses művelet, nem árt hozzá némi angol tudás (ha ilyen telefonom lenne, lefordítanám… na, ki szponzorálja meg?), kevésbé bátraknak és/vagy gyakorlottaknak egy nagy levegő. Esetleg egy hozzáértő ismerős/haver.

Hát, ez van. Az ajánlásért köszönet Dénesnek.

Egy hozzászólás a(z) “Új rovat: libtech ajánló – Ubuntu for Android” bejegyzéshez