A Szépművészeti Múzeumról

Annak, aki hallott róla, meg annak, aki nem, itt lehet aláírni az átépítés jelenlegi formája elleni tiltakozásul. Hogy ne legyen teljesen érthetetlen a történet, íme egy összefoglaló a dolgokról:

Mint minden valamire való nagy európai múzeum, a budapesti Szépművészeti Múzeum is jogosan tart igényt a bővítésre. A gyűjtemények jobb elhelyezése, az új igények kielégítése kétségtelenül több teret kíván. A közelmúltban döntés született a bővítés mikéntjéről, és a tervek szerint májusban már meg is kezdik (kezdenék) a megvalósítását. A bővítés logikus iránya a föld alatt van, és ez ellen nehéz kifogást emelni. Viszont az a beavatkozás, amelyet a föld felett terveznek – vagyis az épület homlokzatának megbontása és mellette egy tíz méter magas betonépítmény létesítése – a múzeum építészeti értékeinek semmibevételét és Budapest egyik legszebb, emblematikus terének városépítészeti eltorzítását jelentené.

A teljes szöveg PDF-ben.

“A Szépművészeti Múzeumról” bejegyzéshez egy hozzászólás