Egy könyvtár naplója

A Bibliothek der Universität Konstanz nagyon szép helyen fekszik. (Legalábbis ezt mondják, akik már jártak arra, Bodeni tó, Svájc stb, megvan?) De nem csak ezt tudja: a 2 millió könyvet akkor olvassák a felhasználók, amikor jónak látják, ezt hirdeti a honlapon az első szöveg, ami megragadja a tekintetet. Aki kíváncsi arra, hogy ez milyen, ez olvassa el egy hallgató kollegina percről percre tudósítását este 9-től reggel 7-ig a Die Zeit-ban. Német tudás nem hátrány, de a Google Translate-tel angolul is lehet boldogulni.

Nem lehet rossz vizsgaidőszak közepén beszabadulni egy 24/7 könyvtárba… [sóhajt]

Via Infobib. Kép: mag3737@Flickr.