the memory tree

a szingapúri könyvtárosok, ha unatkoznak, a jelek szerint gyerekmeséket írnak. saigon tai-tai és rambling librarian elkezdték the memory tree című projektjüket, ami egyelőre (és valószínűleg véglegesen is) blog-formátumban olvasható.

[off]

…közben szeretnék egy fél mondatot kiemelni: „…the librarian decided to create a blog.”… hé, ilyeneket miért csak nyugaton tudnak írni? (amikor ősszel elkezdtem felpakolászni blogra a felmérésem eredményeit, az egyik tanárom megnyugtatott, hogy senki az ég egy világon nem fogja olvasni, mert a könyvtárosok azt sem tudják, mi a blog… én csak sorshát tudtam felhozni, de lényegében igaza lett.)

[on]

a cím enyától jött (the memory of trees, aki nem ismeri, annak sürgősen meghallgatnivaló).